Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 2. června 2020 Jarmil

Příběh prozření...Insolvence

16. 04. 2020 8:00:00
Každý z nás může udělat chybu a jak se říká,může šlápnout vedle. Ano, šlápl jsem vedle právě já! Bylo nebylo když v jedné vesničce pod Řípem zemřel otec rodiny a přišel čas majetkového vyrovnání.

Vše bylo celkem v pořádku až na několik malých finančních položek. Moje maminka nalezla v tištěné upoutávce, že jistý člověk s firmou TIROZET vychází vstříc lidem, kteří potřebují pomoci a budou zase šťastní a v pohodě. Protože maminka je ročník, který nevládne kouzlem internetu,tak si tuto firmu nijak nepřekontrolovala.

Přišlo první setkání se zástupcem firmy panem Přemyslem a i když to nikdo nečekal,tak to byl první krok do pekelných bran. Vše bylo vedeno s úsměvem a zalité sluncem, došlo k mnoha podpisům a každý list textu byl pro pana Přemysla jen formalita a hlavně rychle, aby náhodou maminka neztrácela čas. Do rukou jako férové jednání vložil zmíněný zachránce zhruba třicet tisíc a zbytek jistě už bude řešit jen na dálku, protože čas je drahý a není nutné ho ztrácet.

Přemysl však vyoral opravdu hlubokou ornici! Několikrát se ještě objevil, aby ujistil mamku, že vše je v naprostém pořádku a musela narychlo na kapotě auta ještě honem podepsat několik lejster aby za ní mohl jednat a není vůbec důležité, že neměla brýle, vždyť důvěra dělá také v obchodním vztahu hodně. A nastal klid před bouří, pekelné kotle se totiž začínají pro mamku velmi hodně zahřívat!

Kde se vzala zpráva o tom, že mamky dům během jednoho roku patří Přemyslovi oráčovi a jeho firmě TIROZET? Uběhlo několik dalších měsíců a exekuční listiny a vyrozumění se nemohou vejít do naší schránky.Pokud oznámíte soudům, že nemáte žádnou částku na právnické služby,tak vám někdo po e-mailu poradí, že můžete požádat o služby zdarma, ale už vám nikdo nepoví, že jde jen o základy a nikdy vás nikdo nebude zastupovat,pokud to nebude dělat z lásky.

Čas letí náhle jako splašený, vás dům náhle skočí do klína cizímu pánovi, který se jmenuje Milan, chvilku je také váš dům napsaný na jeho dceru a pak se zase vrátí k Milanovi a vy vůbec nechápete co se děje, když veškeré smlouvy mají hlavičku TIROZET. Časem však dojdete k prozření a zjistíte, že jste obětí opravdu velkého podvodu,kde vás podrží pod vodou i soudy a že odvolání bude ještě horší peklo.

Ano, máte pravdu, můžete požádat o zrušení všech poplatků za odvolání, ale musíte počítat s tím, že vám nemusí být vyhověno a naopak vám do schránky naskočí ještě pohledávky od soudu za odvolání. Měsíce běží a už tušíte, že se budete stěhovat! Milánek a Přemyslíček jsou kamarádi a tak si mezi sebou přehazují váš majetek a stát a soudy jen přihlížejí a klukům umetají cestičku. Maka zjistí postupně co vše podvodem podepsala a že dostala na ruku čtyřista tisíc a přitom tato žena takovou porci peněz nikdy pohromadě neviděla!

A peklo vás vaří ještě více a opravdu to začíná pálit a bolet. O Přemyslovi vznikne reportáž v televizním publicistickém pořadu a on se jen usmívá, nakonec od ďábla ani nečekáte nic jiného. Kamarád Milan vám posílá výhružné esemesky a tak se prostě stěhujete. Mamka pláče, protože opouští místo, které s taťkou vybudovala a vychovala děti. Ale pochybným kamarádům je to jedno. Žádné srdce a spravedlnost je slepá! Každý ze dvou kamarádů má mnoho exekucí,ale jejich firmy vládnou a do hrnců shazují další a další poctivé duše, které věří v dobré srdce.

Občas vejdete do svého bývalého domu, kde se mezi tím střídají realitní kanceláře a vám buší srdce a křičíte bolestí, kdy už přestane být spravedlnost slepá?! Přichází na scénu stát, který vám nabídne insolvenci. Je to jako blesková pomoc z čistého nebe. Opět uvěříte a srdce se vám zklidní. Ale je to jen chvilkové poblouznění než k vám dorazí prozření. Projdete všemi částmi ,aby bylo možné dojít k pomoci a opět něco zaplatíte i když už teď nakupujete jen ve slevě.

Insolvence vyšla a už konečně máte pocit, že stres zvonících exekutorů u vchodu máte mimo svůj zorný prostor. Ano, exekutoři již nikde nejsou,ale je to ještě horší. Nikoho totiž nezajímá, že nemáte skoro co jíst, že chodíte poctivě do zaměstnání a že i když budete mít dvacet tisíc, tak vaše peněženka bude mít sotva devět tisíc. Rozhodně budete li samotná, tak pronájem neutáhnete a budete živořit na okraji společnosti někde v zahradním domku bez elektřiny a topení. Ale můžete se pyšnit svou poctivostí a důvěrou ve stát, který dá přes dlouhé prsty Přemyslovi a jeho kamarádovi Milanovi.

Po celých pět let a pokud jste důchodce nad šedesátpět let tak po celé tři roky si nejspíš vůbec nic nekoupíte a budete vděčni za slevové akce, zatímco Přemysl a Milan si budou žít na vysoké noze a budou se chechtat nad svou dokonalou prací a když přijdou domů, tak s nimi jejich rodina bude probírat, kam letos společně poletí na dovolenou a to vše za vaše finance! Ovšem i vy si budete s rodinou po večerech hodně povídat!

Nemáte totiž elektřinu a tak večery při svíčkách a boj se zimou jsou každodenním tématem. Stát po nás všech chce poctivost, ale sprostým podvodníkům podává pomocnou ruku, aby poctivost byla zničena. Boží mlýny si asi pro Přemka a Milánka určitě najdou svůj zářez,ale kdy to bude? Přemýšlíte, zda si i vy budete zase moci užít svůj obyčejný důstojný život? A co když začnete dělat všechno na černo, bez odvádění daní a budete každý den jen lhát, budete se mít stejně skvěle jako ti dva kamarádi? A také vám stát pomůže a budete obírat ty ostatní zoufalce?

Nebo snad někdo právě teď napíše a nebo zavolá a řekne, že díky vašemu příběhu, který si přečetl, tak vám finančně pomůže a společně to zvládnete. A bude to opravdu člověk se srdcem a nebo další Přemeček a Milánek?....

Autor: Lubomír Zemanec | čtvrtek 16.4.2020 8:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 27x

Další články blogera

Lubomír Zemanec

EL-DÉ-EN

Každý den neúprosně odpočítává čas,kdy mládí předá vládu silnějšímu stáří. Náhle přicházejí nezvané tvary, kterým se říká vrásky a v zrcadlech nás trošku děsí šedých vlasů stín.

18.1.2020 v 15:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Lubomír Zemanec

Správná dáma nic neodpustí!

Ahoj můj čtenáři! Říkají mi,Věruno...ale to je jenom manévrovací postoj těch ostatních hlupáků! Když vám poprvé podám ruku, tak mírně sklopím svá něžná víčka s fakticky značkovou řasenkou a řeknu : Věra Vařechová a zatím si tykat

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Lubomír Zemanec

Odběr krve

Vážení čtenáři, neumíte si ani představit,jak se zdánlivě banální odběr krve může stát obrovskou aktivitou, která vás poničí na několik dalších hodin.

11.6.2019 v 8:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

K nejnovějšímu kroku OSN ke genderově rovnější společnosti

Upozornily na to Novinky.cz. Na Twitteru OSN se objevil 18/5 příspěvek, který vyvolal značně odmítavé reakce. Stačí titulek: „Přestaňte říkat manžel a manželka, vyzývá OSN“. Slovo do pranice.

1.6.2020 v 21:47 | Karma článku: 15.66 | Přečteno: 410 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Čas slézt?

Aneb malé zamyšlení nad tradicí, zvykem, časem, klidem a bezpečí za cenu jiného nebezpečí ............

1.6.2020 v 20:45 | Karma článku: 5.49 | Přečteno: 77 | Diskuse

Pavel Kovařík

George Floyd, policejní násilí a Trumpova předvolební hra s ohněm

Amerikou otřásla smrt George Floyda, který zemřel během policejního zákroku v americkém Minneapolis. Floyd byl zadržen policisty poté, co upadl v podezření, že v obchodě platil falešnými penězi. Šlo o 20 dolarů.

1.6.2020 v 17:07 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 483 | Diskuse

Lucie Tykalová

Recenze knihy Možnosti milostného románu

Možnosti milostného románu jsou podle mě velkou událostí české literatury. Autorem je Jan Němec, který vstoupil do čtenářského povědomí před pár lety s románem Dějiny světla o Františku Drtikolovi. Nyní se pustil do jiného žánru.

1.6.2020 v 16:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 72 | Diskuse

Pavel Jeřábek

Kdo seje vítr… aneb Když flojd zabije Floyda

Zatímco se americký prezident schovává kdesi po bunkrech a na Twitteru plácá cosi o anarchistech, venku se demolují ulice. Ne že bych nějakou devastaci schvaloval, ale ruku na srdce...

1.6.2020 v 16:33 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 478 | Diskuse
Počet článků 138 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 735

Tento blog, je vstřícnou spoluprací mezi Fénix rádiem a blogem idnes.cz Vyzkoušejte naše vysílání a bavte se při čtení skvělých článků na idnes.cz

 

http://fenixradio.net/

https://www.facebook.com/fenixradio/

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

SuperStar vyhrála Slovenka Barbora Piešová. Porotkyně Bagárová chyběla

Česko Slovenskou Superstar 2020 se stala zrzka Barbora Piešová (19), která rozplakala svým finálovým výkonem porotu i...